Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Шановні колеги – представники засобів масової інформації!
П’ятий апеляційний адміністративний суд завжди є відкритим до діалогу та всіляко сприяє журналістам у виконанні ними їх професійних обов’язків. В свою чергу, ми просимо представників ЗМІ дотримуватися певних правил поведінки в суді, процесуальних вимог, що передбачені законодавством та морально-етичними нормами. Отже, задля максимально ефективної співпраці, пропонуємо вам до ознайомлення Пам'ятку для представників ЗМІ.
Здійснюючи свою діяльність на засадах професійної самостійності, журналіст використовує права та має виконувати обов’язки, передбачені ЗУ «Про інформацію», ЗУ «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації».
Представники ЗМІ (друкованих, електронних, радіо- і телекомпаній тощо), відвідуючи П’ятий апеляційний адміністративний суд з метою виконання професійних обов’язків, мають бути обізнаними:
Доступ журналістів до приміщення суду і судових залів, де відкрито слухаються справи, відбувається на загальних підставах. Працівники ЗМІ мають право на вхід до приміщення суду за пред’явленням документа, що посвідчує особу працівника засобу масової інформації (редакційне посвідчення, інший документ, виданий редакцією відповідного засобу масової інформації тощо) або документу, що посвідчує особу.
Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, передбачених процесуальним законодавством.
Учасники судового процесу, представники ЗМІ, інші особи, присутні у залі судового засідання, можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом.
Фото- відео- або телезйомки у загальних приміщеннях суду (вестибюлі, коридорах тощо) бажано уникати, оскільки відвідувачі суду мають право на захист своєї приватності. У разі потреби ідентифікації відеосюжету як такого, що ведеться з приміщення суду, операторам рекомендується знімати на тлі вивіски суду ззовні.
Пряма трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду.
Необхідно пам’ятати, що представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні – просто спостерігачі, яким законодавство не надає права ставити питання суддям або сторонам у справі в ході судового засідання.
Доступ до судових рішень і матеріалів судового процесу забезпечується такими способами:
Порядок взаємодії П'ятого апеляційного адміністративного суду з представниками засобів масової інформації → тут