flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

5ААС розглянув справу щодо легітимності отримання громадянства України

18 березня 2025, 13:44

У зв’язку зі значним суспільним інтересом до розгляду справи № 420/3455/24, повідомляємо наступне.
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення та висновків службової перевірки міграційних органів. Позивач підкреслив, що у 2014 році подав заяву до УДМС України в Кіровоградській області на набуття громадянства України та отримав його згідно з чинним законодавством.
Суд І інстанції відмовив в задоволенні позову - https://reyestr.court.gov.ua/Review/118268601
Не погоджуючись з цим рішенням суду І інстанції, позивач звернувся з апеляційною скаргою до П’ятого апеляційного адміністративного суду.
11 березня 2025 року колегія суддів 5ААС ухвалила рішення на користь позивача. https://reyestr.court.gov.ua/Review/125753338
Зокрема, суд зазначив, що ключовим доказом у справі був документ, датований 2014 роком, про нібито «відмову позивачеві у наданні українського громадянства». Позивач наполягав на тому, що цей документ є підробкою, оскільки існує інше рішення того ж державного органу, про те, що він є громадянином України саме з цього року.
Відповідно, він отримав паспорт громадянина України та паспорт для виїзду закордон цілком законно. Тобто, це рішення є підставою для отримання позивачем громадянства України, в якому він перебуває більше 10 років.
Під час проведення судової експертизи, було визначено, що спірний документ справді є підробкою. Наголошено, що хоча він «датований» нібито 2014 роком, однак фактично виготовлений не раніше 2021 року. Крім того, його «підписанти» відмовились прийти до суду та надати пояснення щодо походження цього документу.
Зважаючи на ці факти, колегія суддів задовольнила апеляційну скаргу громадянина.


P.S. не тільки у суду, а й перед пересічним громадянином цілком очікувано постає питання, як можна викривити факти у новинах за наявності такого «документу» та звинуватити суд у заангажованості.
Р.S.2. нагадуємо, що незгода з судовим рішенням реалізуєтьсявиключно шляхом оскарження його у встановленому Законом порядку, а ніяк не маніпуляціями суспільної думки в медіа-просторі. Тож закликаємо утримуватися від поширення необґрунтованих звинувачень та ФЕЙКОВИХ новин, які вводять громадськість в оману та підривають довіру до судової системи.